ХТО ТАКИЙ ПРОФОРГ (ПРОФГРУПОРГ)?
Якщо серед звичайних студентів провести опитування, хто ж такий профорг, то дуже часто можна почути відповідь, що це заступник старости. Це зовсім не так. Основна різниця в тому, що староста – це представник адміністрації університету серед студентів. Він зобовʼязаний вести журнал відвідування, проставляючи у ньому «енки», дізнаватися для групи розклад іспитів і виконувати іншу подібну роботу.
Профорг – це представник академічної групи студентів при спілкуванні з адміністрацією університету. Він повинен знати як про проблеми всієї групи в цілому (наприклад: забагато іспитів для однієї сесії, занадто холодно в навчальній аудиторії або не правильно поводяться вахтери в гуртожитку), так і окремих студентів (наприклад: труднощі в сім'ї, не здані вчасно іспити, важка хвороба). І не просто знати про них, а хоча б у загальних рисах уявляти як їх вирішити. І - найголовніше - мати бажання допомогти. Профгрупорг проводить свою роботу під керівництвом голови профспілкового бюро студентів факультету/інституту/коледжу.

ЩО ВІД ТЕБЕ ПОТРЕБУЄ ПОСАДА ПРОФОРГА?
– бути в курсі проблем своїх одногрупників: матеріальне становище, можливі кризові ситуації, стан здоровʼя, соціальний статус (сироти, чорнобильці, малозабезпечені, диспансерні хворі, інваліди і т.п.);
– щотижня відвідувати збори профоргів;
– повідомляти студентам своєї групи інформацію, одержану на зборах профбюро;
– повідомляти у профбюро про скарги, проблеми та пропозиції студентів групи;
– виконувати доручення профбюро студентів факультету/інституту/коледжу по організації профспілкової та іншої культурно-масової роботи (організація посвяти, Днів факультету/інституту, спортивних змагань на факультеті, вечірок, благодійних акцій та ін.).

ЩО ТОБІ ДАЄ ПОСАДА ПРОФОРГА?
Лідерство. Це реальна школа лідерства, де вміння бути першим закріплюється щоденною практикою.
– Досвід. Отриманий тут досвід з менеджменту та управління колективом стане міцним фундаментом твоєї майбутньої карʼєри.
– Грамотність. Навчившись грамотно планувати та організовувати свій час, ти станеш всебічно розвиненою особистістю та здобудеш навики діловодства.
– Авторитет. Бути профоргом – означає бути обраним. Ти здобудеш довіру та визнання своєї групи і тих людей, з якими працюватимеш.
– Успіх. Твоє лідерство, досвід, професійна грамотність та авторитет у сумі дадуть тобі успіх, який супроводжуватиме тебе і в майбутньому.
– Поінформованість. Завдяки зборам, які відбуваються щотижня, профорг буде проінформований про всі найважливіші події як на факультеті/інституті/коледжі та і в університеті загалом.
– Додаткові бали до рейтигну. Профорги, які сумлінно виконують свої посадові  посадові обов'язки отримують додаткові бали при формуванні рейтингу студентів.

ВИБОРИ ПРОФОРГА
1. Профорг обирається серед членів профспілки групи на профспілкових зборах групи відкритим голосуванням за наявності на засіданні не менше двох третин членів профспілки групи.
2. Профспілкові збори групи проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на рік. Звітно-виборні профспілкові збори групи проводяться кожні 2 роки і готуються профгрупоргом у таких випадках:
– з ініціативи профспілкового бюро факультету;
– за вимогою членів профспілки групи;
– з ініціативи профгрупорга (при його бажанні полишити дану посаду тощо);
– через 2 роки з дати останніх виборів профгрупорга.
3. Профорг групи має завчасно повідомити про дату, місце і час проведення таких зборів усіх членів профспілки у групі та профбюро свого факультету/інституту/коледжу.
4. На зборах серед членів профспілки обирається голова зборів, який веде збори, а також секретар зборів, який веде або заповнює протокол зборів.
5. Профорг звітує про свою роботу не менше, ніж один раз на рік, а на зборах по виборах профгрупорга – з моменту останнього звіту до дня проведення відповідних зборів групи.
6. Для допомоги профоргу група може обирати зі свого складу, з числа членів профспілки, відкритим голосуванням заступників профгрупорга по різних напрямках діяльності, які ведуть свою роботу під керівництвом профгрупорга.
7. За результатами зборів складається або заповнюється протокол, який подається до профбюро факультету/інституту/коледжу і там зберігається.

АЛГОРИТМ ВИБОРІВ ПРОФОРГА В ГРУПІ

КРОК №1

На перерві, або у інший зручний для групи час провести збори своїх студентів. На зборах повинно бути не менше 2/3 студентів групи. Обрати головуючого та секретаря зборів, які вестимуть їх та готуватимуть записи для протоколу.

КРОК №2

На початку зборів зачитати інформацію про зміст роботи профорга, щоб у студентів групи сформувалась думка щодо обовязків профорга та необхідних якостей у студента, який займатиме цю посаду.

КРОК №3

Шляхом колективних перемовин визначити кандидатури студентів групи, які можуть бути обрані на посаду профорга вашої групи. Традиційно староста чи заступник старости не може бути обраним на посаду профорга.

КРОК №4

За бажанням студенти групи можуть обговорити запропоновані кандидатури.

КРОК №5

Необхідно обрати форму голосування: відкрита (голосування піднятими руками) або ж закрита (студенти групи голосують на завчасно підготовлених «бюлетнях»). У випадку закритого голосування необхідно звернути особливу увагу на прозорість підрахунку голосів.

КРОК №6

Підрахувати та оголосити обраного профорга групи.

КРОК №7

Новообраний профорг має звязатися із своїм головою профбюро і разом оформити протокол про вибори профорга.

КРОК №8

У журналі академічної групи зробити запис ПІП профорга (на стор. 2)

Бути профоргом – це корисно, престижно, цікаво та весело!

2017-12-14 22:45